Lidah Resmi Bahagian Kawalan Kualiti Tanaman, Jabatan Pertanian | Official Website of the Crop Quality Control Division, Dept of Agriculture

Bahagian Kawalan Kualiti Tanaman
Crop Quality Control Division
 
Projek Utama
Main Projects
Organisasi
Organisation
Berita Terkini
Latest News
Aktiviti
Activities
Khidmat Kepakaran
Expert Services
Konsultansi Antarabangsa
International Consulting
Kembali
Home
Seksyen Akreditasi Ladang
Faram Accreditation Section
Seksyen Pendaftaran Perlindungan Varieti Tumbuhan
Plant Variety Protection Registration Section
Seksyen Kawalan Kualiti Benih Tanaman
Crops Seed Quality Control Section

 Kembali | Direktori | Akreditasi > SALM, SOM | Varieti Baru Tumbuhan | Benih Berkualiti | AgriBazaarPortal PVP | Portret Kejayaan | Forum
 Home | Directory | Accreditation > SALM, SOM | New Plant Varieties | Quality Seeds | AgriBazaarPVP Portal | Success Stories | Forums

.: Organisasi Bahagian Kawalan Kualiti Tanaman
.: Organisation of Crop Quality Control Division 


CartaBKKT.jpg (56022 bytes) Bahagian Kawalan Kualiti Tanaman (BKKT), satu bahagian baru, telah dibentuk khusus untuk memberi fokus kepada pembangunan persijilan ladang (SALM & SOM), perlindungan varieti baru tumbuhan (PVBT) dan membangunkan akta/skim kawalan kualiti benih tanaman ~ menerusi tiga seksyen... 
Kepakaran Pegawai:
Hj. Saleh Suradi 
Pengurusan projek IADP (Kelantan Utara); pertanian daerah; pengurusan IPSM; perangkaan pertanian; hortikultur; kawalan kualiti tanaman...
International representations: TWGs on APSIS, Bilateral Meetings/ FTAs...

Arifin Abdul Latif
Pengembangan; perancangan projek/ IADPs; pengurusan pusat latihan pegawai - PLPPAH; INTAN Kiara (MTCP, forecasting, strategic management, ICT, privatisation); pengurusan ICT (STM, e-dagang tani: AgriBazaar); PVBT; kawalan kualiti benih tanaman...   
International representations: ADPC/ El Nino; AFITA/WCCA
International consulting: project financing (Turkmenistan); sustainable industrial development (Nigeria); land evaluation software development (Canada)
Konsultansi (Malaysia): peramalan hasil/harga (KDRM; LKM; LKPP)
Guest lectures: Asia Business Forum (ABF);
UM; INTAN; NATC

Cheah Lee Shen
Hortikultur; pengurusan stesen pertanian; TKPM; perlindungan varieti baru tumbuhan (PVP/ PVBT)...
International representations: TWGs on PVP, FTAs, Bilateral Meetings/FTAs...

Hjh. Norma Othman
Pengurusan IPSM (IPAH); hortikultur; Good Agriculture Practice (EurepGAP; SALM)...
International representations: TWGs on Codex, ASEAN-GAP, EU-GAP, Trilateral Meetings/FTAs...
Kepakaran Staf lain...
 Kontak | Contacts

Hj. Saleh Suradi AMN
MAgrSc (Tasmania), BAgrSc (Indonesia).

Pengarah | Director 
e:  saleh@doa.gov.my 
t:   603-88703447; 88889673(d)

Arifin Abdul Latif AMN
MADE (ANU), Uncl.Studies (UBC), BMITA Senior Executives Program (Cranfield), BAgrSc (UPM).
International Consultant (IDB, UNIDO), Senior Fellow/Economist (CIDA), Business Columnist (The EDGE Malaysia), Intl. Webmaster (IAWMD), Registered Translator (ITNM)

Timbalan Pengarah | Deputy Director
e:  arifin@doa.gov.my 
w:  http://arifin600000.tripod.com/
| http://arifinabdullatif.tripod.com/MyBriefCV.htm
t:   603-88703451

Cheah Lee Shen AMN
BAgrSc (UPM).

Timbalan Pengarah | Deputy Director
e:  cheahls@doa.gov.my 
t:   603-88703453

Hjh. Norma Othman AMN
BAgrSc (UPM).

Timbalan Pengarah | Deputy Director
e:  norma@doa.gov.my
t:   603-88703454


............................................................................................
 Maklumat kontak | 
 Contact information
Faks | Fax:    603-88887639   

Alamat | Address:
Bahagian Kawalan Kualiti Tanaman
Jabatan Pertanian Malaysia 
Aras 7, Wisma Tani, Lot 4G2, Presint 4
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan
62632 Putrajaya, MALAYSIA
 Kontak | Contact:
Webmaster:  Arifin Abdul Latif
arifin@doa.gov.my;arifin@agribazaar.com.my
 DIREKTORI KAKITANGAN
 
STAFF DIRECTORY 
 Pengurusan | Management

Pengarah | Director:
(Pegawai Pertanian, Gred G54) 
Hj. Saleh Suradi
saleh@doa.gov.my  

N17 - Nurul Aini Ahmad
nurulaini@doa.gov.my

N1 - Mohd Radzuan Abdullah
radzuan@doa.gov.my

 Seksyen Akreditasi Ladang | 
 Farm Accreditation Section
EUREPGAP

Timb. Pengarah | Deputy Director:
(Pegawai Pertanian, Gred G52)
Hjh. Norma Othman
 
norma@doa.gov.my 

G44 - Tedong a/k Bugak
tedong@doa.gov.my
1 kosong
G41 -
Siti Mahramah Hamidon
mahramah@doa.gov.my
Ahmanur Huda Muhamad Ibrahim
 
ahmanur@doa.gov.my
  
**2 jawatan ditempatkan di Jabatan Pertanian Daerah
G27 - 2 kosong (Unit Wilayah 1&2)

Mastura Ismail
mastura@doa.gov.my

Mohd Fakaruddin Mohamed Noh
fakarudin@doa.gov.my

G17
- Rosli Ismail
roslee@doa.gov.my

 Seksyen Pendaftaran
 Perlindungan Varieti
 Tumbuhan | 
 Plant Variety Protection
 Registration Section

Timb. Pengarah | Deputy Director:
(Pegawai Pertanian, Gred G52) 
Cheah Lee Shen
 
cheahls@doa.gov.my 

G48 - Ikhwan Kwan Abdullah
ikhwankwan@doa.gov.my  
G44 - Forence C. Ginibun florence@doa.gov.my
1 kosong

G41 - Sudarti Asri
sudarti@doa.gov.my  
Soo Foong Lian 
lian@doa.gov.my
1 kosong

**2 jawatan ditempatkan di Jabatan Pertanian Daerah
G27 -

Abd. Rahman b. Hj Sampul
arahmans@doa.gov.my
Suria Saad
suria@doa.gov.my

Siti Marina Ibrahim
marina@doa.gov.my
2 kosong (Unit Wilayah 1&2)

G17 - Masitah Shamsuddin
masitah@doa.gov.my  

 Seksyen Kawalan Kualiti
 Benih Tanaman | 
 Crops Seed Quality Control
 Section
APSA.gif (1064 bytes)

Timb. Pengarah | Deputy Director:
(Pegawai Pertanian, Gred G52)
Arifin Abdul Latif 
arifin@doa.gov.my  

G44 - 2 kosong

G41 - Alek @ Abdul Malek Awang Konolon 

alek@doa.gov.my
1 kosong

G27 - Sadimin Sodali
sadimin@doa.gov.my
Azuana Mat Tarmizi
azuana@doa.gov.my

6 kosong (4 utk Unit Wilayah utara, tengah, selatan & timur)

C22 - 1 kosong

 INTERNATIONAL LINKS 
EUREPGAPAPSA.gif (1064 bytes)
Arifin Abdul Latif 2005-2006
arifin@doa.gov.my
| arifin@agribazaar.com.my
Kemaskini terakhir | Last updated:
 23 October 2006 09:47:55 PM